Bez koho by to ještě nešlo:

Daniel Vlček

čtvrtý basista - dlouhodobý zástup za mateřskou, člen Filharmonie Hradec Králové, učitel kontrabasu na ZUŠ Střezina, folklorista, jazzmen, fotograf a milovník vtipů

 

Petr Pavíček

nosič beden a pultů, který to přes dočasné místo bubeníka dotáhl díky velkému talentu a neúnavnému cvičení až na místo zaskakujícího čtvrtého, třetího, druhého a dokonce i prvního basisty, žák Franty Machače

 

Linda Gregarová

hráčka na bicí nástroje, která nezrychluje

 

Viktor Martinek, Honza Hrubeš, Ondra Sejkora

 

Kontrabasové kvarteto The Pink Elephants je netradiční těleso složené ze čtyř kontrabasistů a zpěváka hrajícího na kontrafagot. Příležitostně bývá hostem i hráč na bicí nástroje.

Tento jedinečný Bass band založili v roce 2005 členové Filharmonie Hradec Králové a Komorní filharmonie Pardubice. Hraje, převážně klasickým způsobem, úpravy různých populárních skladeb, taneční a filmovou hudbu, swing, rock nebo písničky J. Ježka a K. Hašlera. Bez přehnaného respektu se pouštějí i do vážné hudby a pravidelně uvádějí na svých vystoupeních skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho a dalších autorů, se kterými se členové souboru setkávají ve svých domovských orchestrech.

Na koncertech The Pink Elephants vládne vždy vlídná atmosféra, publikum se dobře baví a na hráčích je vidět neutuchající radost z hudby různých stylů. Toto basové kouzlení lze pravidelně slyšet ve východočeských klubech a galeriích. Kvartet si však s chutí odskočí prostřednictvím "výchovných koncertů" do školy, do kostela, dopřeje si lázeňskou proceduru při kolonádním koncertu a nebo se se svým sloním šarmem nacpe přímo mezi rozhlasové mikrofony.

Sloni v Českém rozhlase Hradec Králové

Aranže skladeb zní možná trochu hlouběji než je obvyklé, ale přesto kontrabas překvapuje obrovskou škálou zvukových dovedností a brilantní hrou ve výšce, kterou by u basy snad nikdo nečekal.

Návštěva koncertu The Pink Elephants je ten nejpříjemnější, nejjednodušší a nejpřekvapivější způsob, jak zjistit, co dokáže sólové kontrabasové kvarteto.