Členové "Sloního kvarteta":

František Machač

 Farntišek Machač 

 

 

 

 

 

Radek Mustang Pokorný

David Urban

Bez koho by to ještě nešlo:

Daniel Vlček

čtvrtý basista - dlouhodobý zástup za mateřskou, člen Filharmonie Hradec Králové, učitel kontrabasu na ZUŠ Střezina, folklorista, jazzmen, fotograf a milovník vtipů

Petr Pavíček

nosič beden a pultů, který to přes dočasné místo bubeníka dotáhl díky velkému talentu a neúnavnému cvičení až na místo zaskakujícího čtvrtého, třetího, druhého a dokonce i prvního basisty, žák Franty Machače

Linda Gregarová

hráčka na bicí nástroje, která nezrychluje

Oldino Šámal

věrný posluchač, fotograf a tvůrce původních webových stránek

Viktor Martinek, Honza Hrubeš, Ondra Sejkora

 

Kontrabasové kvarteto The Pink Elephants je netradiční těleso složené ze čtyř kontrabasistů a zpěváka hrajícího na kontrafagot. Příležitostně bývá hostem i hráč na bicí nástroje.

Tento jedinečný Bass band založili v roce 2005 členové Filharmonie Hradec Králové a Komorní filharmonie Pardubice. Hraje, převážně klasickým způsobem, úpravy různých populárních skladeb, taneční a filmovou hudbu, swing, rock nebo písničky J. Ježka a K. Hašlera. Bez přehnaného respektu se pouštějí i do vážné hudby a pravidelně uvádějí na svých vystoupeních skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho a dalších autorů, se kterými se členové souboru setkávají ve svých domovských orchestrech.

Na koncertech The Pink Elephants vládne vždy vlídná atmosféra, publikum se dobře baví a na hráčích je vidět neutuchající radost z hudby různých stylů. Toto basové kouzlení lze pravidelně slyšet ve východočeských klubech a galeriích. Kvartet si však s chutí odskočí prostřednictvím "výchovných koncertů" do školy, do kostela, dopřeje si lázeňskou proceduru při kolonádním koncertu a nebo se se svým sloním šarmem nacpe přímo mezi rozhlasové mikrofony.

Sloni v Českém rozhlase Hradec Králové

Aranže skladeb zní možná trochu hlouběji než je obvyklé, ale přesto kontrabas překvapuje obrovskou škálou zvukových dovedností a brilantní hrou ve výšce, kterou by u basy snad nikdo nečekal.

Návštěva koncertu The Pink Elephants je ten nejpříjemnější, nejjednodušší a nejpřekvapivější způsob, jak zjistit, co dokáže sólové kontrabasové kvarteto.